Insolvence a alimenty: Jak funguje rozdělení plateb při insolvenci?

Pokračování dotazu č. 8536: S insolvencnim spravcem jsme to resili hned pri prvni srazce ze mzdy, ale bohuzel s nim neni zadna rec .A ucetni vzdy rekne jen to, ze si tu castku insolvencni spravce vyzadal sam. Nicmene ted prisel email od pana spravce s vysvetlivkou, ze zaplatime 100% dluhu za 48 mesicu. Dluh cini 480 000 Kc, srazky cca 14 000 Kc, jsou v tom alimenty 2 200 Kc a 1 600 Kc insolvencni spravce, coz znamena ze jsme na 10 000 Kc. Castka kterou rozposilame na dluhy. Insolvencni spravce posila za manzela alimenty na dceru z predchoziho vztahu. Doma pak mame jeste 4 deti. Je to tedy takhle v poradku?

Dobrý den,

mzdový účetní musí být sám schopen správně spočítat nezabavitelné minimum a možnou výši srážky (nelze srážet více než určuje zákon bez souhlasu dlužníka/Vás). Řeší-li za manžela/mzdovou účetní jeho alimenty ins. správce, pak je samozřejmě strhávaná částka o tyto alimenty vyšší. V případě dalších pochybeností a dotazů doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc.