Jak domluvit fixní splátku s insolvenčním správcem a jaké jsou možnosti předběžného zrušení insolvence?

Dobrý den, manžel má insolvenci, platí 46%. Má teď novou pracovní nabídku, ale nevíme jak by reagoval ins. správce, když by bral více peněz. Dá se domluvit s insolvenčním správcem fixní splátka? Nebo se to musí podat k soudu? Také jsme četli, že pokud je uhrazeno 50% dlužné částky, dá se žádat o předběžné zrušení? Počítá se to z celkového dluhu nebo z těch 30% co platíme? Důvody na obhajobu fixní splátky máme. Moc děkuji.

Dobrý den,

o fixní splátku se obvykle žádá před zahájením insolvence, neb to musí odsouhlasit soud (často se k tomu vyjadřují i věřitelé). Správce o tomto sám rozhodnout nemůže, vaše žádost by musel být schválena soudem. Pokud uhradíte během 3 let min. 60% dluhů, může Vám být insolvence ukončena již po 3 letech. Lepší pracovní nabídku (zajímavější a více placená práce) doporučuji přijmout nehledě na probíhající insolvenci.