Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1503, Půjčka pro důchodce po insolvenci

Půjčka pro důchodce po insolvenci, Půjčka

ZB

Dobrý den, mám dotaz, jsem v registru dlužníků, byla jsem v konkursu, který je už za mnou. A chci se Vás zeptat, myslíte že si můžu požádat o půjčku, dá mi ji ještě někdo. Jsem již na starobním důchodu a konkurs skončil letos v roce 2014.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den,Barešová

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,
o půjčku doporučuji žádat nejdříve 3 roky od skončení konkursu/zápisu do registru (do té doby je to zbytečné a navíc se Vám do registru přidávají záznamy o neúspěšných žádostech). 
Otázkou zůstává, zda je vůbec rozumné si půjčku v penzi brát - osobně toto považuji za velmi nerozumný hazard. Ze starobního důchodu lze zaplatit náklady na bydlení a stravu, ..... ale ještě z toho splácet půjčku? To je nemožné. Je to jako snažit se vyhrát na automatech. Starobní důchodce lze rozdělit do dvou skupin: na ty, co si nepůjčují a na ty, co mají exekuci na důchod za problémy při splácení půjčky. Půjčku Vám tedy důrazně nedoporučuji (stejně jako si půjčovat na mimobankovním trhu či od známých).

Lepší je peníze ušetřit na pravidelných výdajích:

  • mít běžný účet u banky, která si neúčtuje žádné poplatky
  • mít telefon u virtuálního operátora a platit jen za provolané minuty pár korun (a zbytečně netelefonovat)
  • mít dodavatele energií, který si neúčtuje vysoké fixní měsíční poplatky
  • bydlet v domě/bytě, který je adekvátní mým příjmům (jsem-li v nájmu, musím si najít levnou garsonku na kraji města a netrvat na čtyřpokojovém bytě v centru, kde jsem bydlel celý život)
  • nesponzorovat vnoučata, a zejména nejezdit na "předváděcí prodejní akce a la Šmejdi"
  • nepít alkohol, nekouřit a místo polotovarů vařit ze základních surovin (je to zdravější a výrazně levnější)

Petr JermářBanky.cz

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízí v roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimem poplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70 finančních společností.

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

7.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Víte kolik bank se sídlem v České republice nabízí svoje služby? Kterou banku nejvíce využívají klienti, která je „nejlepší“? Při odpovědi na tyto otázky většinu z nás asi napadne jmenovat jednu z bank z tzv. velké čtyřky.

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

6.7.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Nedávná pandemie koronaviru COVID–19 přinesla nejen spoustu omezení, ale také jeden zdánlivě překvapivý efekt – růst zájmu o životní pojištění. Upozornily na to některé pojišťovny. Větší poptávka po životním pojištění je přitom logická. Právě tato pojistka totiž dokáže výrazně zmírnit následky různých nemocí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#10668, Hypotéka v manželství, Hypoteční poradna, 11.7.2020

Dobrý den, máme s manželem společnou hypotéku, kterou ale splácí on sám (má vyšší příjem). Je možné, aby mě manžel ze společně hypotéky vyvázal? On s tim souhlasí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, manželé vždy žádají o hypotéku společně. Vyvázání jednoho z manželů by bylo možné jen při zúžení SJM  a banka by s tím musela souhlasit. Jako manželé bez zúženého SJM ručíte za vše společně a nerozlučně, tedy vyvázání z hypotéky by Vám žádnou změnu nepřineslo.

P

#10667, Důvod pro zrušení insolvence, Exekuce a insolvence, 10.7.2020

Dobrý den, je spáchání přestupku (občanské soužití - nadávky) případně spáchání trestného činu vyhrožování důvodem pro zrušení probíhající insolvence? Nejedná se o fyzické napadení ani škodu na majetku apod. Poškozený nemá žádnou souvislost s dluhy v insolvenci. Děkuji

Dobrý den, důvodem pro zrušení insolvence by byla situace, kdy byste si na sebe nabral další závazky, kterým byste nebyl schopen dostát. Na zaplacení pokuty za přestupek pravděpodobně mít budete.

MK

#10666, Insolvence a penzijní spoření, Spoření, 10.7.2020

Dobrý den, mám povoleno oddlužení. Může mi insolvenční správce zabavit peníze v penzijním spoření, které jsem zakládal v době, kdy mi byly již prováděny srážky ze mzdy pro exekutory? Z tohoto minima jsem ještě spořil 500 Kč/měs. a benefit od zaměstnavatele. Děkuji za odpověď!

Dobrý den, peníze uložené na doplňkovém penzijním spoření nelze postihnout exekucí ani insolvencí. Tyto peníze Vám ins. správce zabavit nemůže a Vy máte právo dále ze svého nezabavitelného minima si tímto způsobem spořit. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR