Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1503, Půjčka pro důchodce po insolvenci

Půjčka pro důchodce po insolvenci, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
29.7.2014 Půjčka

Dobrý den, mám dotaz, jsem v registru dlužníků, byla jsem v konkursu, který je už za mnou. A chci se Vás zeptat, myslíte že si můžu požádat o půjčku, dá mi ji ještě někdo. Jsem již na starobním důchodu a konkurs skončil letos v roce 2014.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den,Barešová

Dobrý den,
o půjčku doporučuji žádat nejdříve 3 roky od skončení konkursu/zápisu do registru (do té doby je to zbytečné a navíc se Vám do registru přidávají záznamy o neúspěšných žádostech).
Otázkou zůstává, zda je vůbec rozumné si půjčku v penzi brát - osobně toto považuji za velmi nerozumný hazard. Ze starobního důchodu lze zaplatit náklady na bydlení a stravu, ..... ale ještě z toho splácet půjčku? To je nemožné. Je to jako snažit se vyhrát na automatech. Starobní důchodce lze rozdělit do dvou skupin: na ty, co si nepůjčují a na ty, co mají exekuci na důchod za problémy při splácení půjčky. Půjčku Vám tedy důrazně nedoporučuji (stejně jako si půjčovat na mimobankovním trhu či od známých).

Lepší je peníze ušetřit na pravidelných výdajích:

  • mít běžný účet u banky, která si neúčtuje žádné poplatky
  • mít telefon u virtuálního operátora a platit jen za provolané minuty pár korun (a zbytečně netelefonovat)
  • mít dodavatele energií, který si neúčtuje vysoké fixní měsíční poplatky
  • bydlet v domě/bytě, který je adekvátní mým příjmům (jsem-li v nájmu, musím si najít levnou garsonku na kraji města a netrvat na čtyřpokojovém bytě v centru, kde jsem bydlel celý život)
  • nesponzorovat vnoučata, a zejména nejezdit na "předváděcí prodejní akce a la Šmejdi"
  • nepít alkohol, nekouřit a místo polotovarů vařit ze základních surovin (je to zdravější a výrazně levnější)

Petr JermářBanky.cz