Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1503, Půjčka pro důchodce po insolvenci

Půjčka pro důchodce po insolvenci, Půjčka

ZB

Dobrý den, mám dotaz, jsem v registru dlužníků, byla jsem v konkursu, který je už za mnou. A chci se Vás zeptat, myslíte že si můžu požádat o půjčku, dá mi ji ještě někdo. Jsem již na starobním důchodu a konkurs skončil letos v roce 2014.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den,Barešová

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,
o půjčku doporučuji žádat nejdříve 3 roky od skončení konkursu/zápisu do registru (do té doby je to zbytečné a navíc se Vám do registru přidávají záznamy o neúspěšných žádostech). 
Otázkou zůstává, zda je vůbec rozumné si půjčku v penzi brát - osobně toto považuji za velmi nerozumný hazard. Ze starobního důchodu lze zaplatit náklady na bydlení a stravu, ..... ale ještě z toho splácet půjčku? To je nemožné. Je to jako snažit se vyhrát na automatech. Starobní důchodce lze rozdělit do dvou skupin: na ty, co si nepůjčují a na ty, co mají exekuci na důchod za problémy při splácení půjčky. Půjčku Vám tedy důrazně nedoporučuji (stejně jako si půjčovat na mimobankovním trhu či od známých).

Lepší je peníze ušetřit na pravidelných výdajích:

  • mít běžný účet u banky, která si neúčtuje žádné poplatky
  • mít telefon u virtuálního operátora a platit jen za provolané minuty pár korun (a zbytečně netelefonovat)
  • mít dodavatele energií, který si neúčtuje vysoké fixní měsíční poplatky
  • bydlet v domě/bytě, který je adekvátní mým příjmům (jsem-li v nájmu, musím si najít levnou garsonku na kraji města a netrvat na čtyřpokojovém bytě v centru, kde jsem bydlel celý život)
  • nesponzorovat vnoučata, a zejména nejezdit na "předváděcí prodejní akce a la Šmejdi"
  • nepít alkohol, nekouřit a místo polotovarů vařit ze základních surovin (je to zdravější a výrazně levnější)

Petr JermářBanky.cz

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

8.4.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Víc než 45 miliard korun. Tolik peněz loni lidé v České republice zaplatili za životní pojištění. Oproti roku 2018 je to nárůst o 2,6%. Způsobilo ho zejména jednorázové životní pojištění, jehož objem se loni zvedl o víc než 25% v porovnání s předchozím rokem.

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

7.4.2020, Banka, Autor: Jan Budín

Přijít do některé pobočky Monety Money Bank a zřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdy Moneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun.

Pokles cen nemovitostí? Raději na něj nespoléhejte

Pokles cen nemovitostí? Raději na něj nespoléhejte

6.4.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Raketové zdražování bytů a domů, které Česko zažívá už několik let, je u konce. Místo toho přijde propad. Tvrdí to někteří odborníci a novináři. Podle většiny analytiků ale situace zdaleka tak jednoduchá není. Očekávají maximálně krátkodobé ochlazení, po kterém ceny zase stoupnou.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JK

#9643, Koronavirus, nebankovní půjčky a odklad splátek, Půjčka, 8.4.2020

Dobrý den, i když tohle celé nebylo ještě schváleno, tak např. Kamali nabízí svým klientům už teď odklad splátek. Nevíte prosím, které nebankovky tohle již nabízí také? Děkuji

Dobrý den, na webu Kamali jsem žádanou nabídku na odklad splátek v souvislosti koronavirem nenašel. Ani ostatní nebankovky zatím nic takového nenabízejí. Odklad splátek u půjček a hypoték nabízejí v souladu s doporučením České bankovní asociace pouze banky.

#9642, Byl jsem okraden na online bazaru, Podvod, 8.4.2020

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Pravděpodobně jsem byl na internetovém bazaru okraden a jediné co o daném člověku vím je číslo účtu a emailová adresa. Dokázal byste mi říct, jak postupovat a na koho se obrátit? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, navštivte Policii ČR a podejte trestní oznámení na neznámého pachatele. 

K

#9641, Koronavirus a ukončení pracovního poměru dohodou, Osobní a rodinné finance, 8.4.2020

Dobrý den, jsem přes rok v insolvenci. Nyní jsem byla z důvodu koronavirové krize nucena nastoupit OČR (8-letý syn). Zaměstnavatel mi oznámil, že po návratu do zaměstnání na mě čeká dohoda o ukončení PP. Mohu na to ale v průběhu insolvence vůbec přistoupit? Děkuji

Dobrý den, ukončit pracovní poměr dohodou můžete i během insolvence. Důležité je najít si obratem novou práci a dál řádně splácet. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR