Fixní a variabilní splátky, Exekuce a insolvence

Dobrý den, pokud je v rozhodnutí soudu napsáno, že podle insolvenčního zákona je po dobu trvání účinku schválení oddlužení plněním splátk. kalendářem dlužník povinen: b) hodnoty získané dědictvím, darem, jakož i majetek dlužníka, který neuvedl v seznamu majetku, stejně tak i jiné své mimořádné příjmy, použít ke splátkám nad rámec splátkového kalendáře. Takže i přesto, se nemusí Covid odměny odevzdávat správci jako mimořádný příjem při fixní splátce? Účetní mi to tedy minulý rok ponechala, tak jsem to nechala být, že zřejmě je to tak v pořádku, ale jsem.z toho poněkud zmatená. Děkuji za vyjádření.

Dobrý den,

je-li vaše insolvence řešena splátkovým kalendářem, pak máte buď variabilní (obvyklé řešení) nebo fixní splátky. U variabilních splátek se Vám každý měsíc sečtou všechny příjmy a z nich se vypočítává nezabavitelné minimum. U fixních splátek splácíte předem dohodnutou částku nehledě na výši příjmů.