Covid a insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenci a pracuji ve zdravotnictví. Máme opět dostat odměny za covid. Slyšela jsem, že je nějaká změna, kdy se na tyto odměny nevztahují srážky ze mzdy. Měla by mi tedy odměna zůstat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

covid odměna je dle platné legislativy předmětem srážek ze mzdy (resp. současná legislativa žádnou výjimku pro osvobození neposkytuje). Na druhou stranu je zde jedno soudní rozhodnutí, které došlo k opačnému závěru ("přestože legislativa osvobození neposkytuje, odměna by měla zdravotníkům zůstat").