Co udělat s blokovaným účtem a dluhem za vedení? Banka zruší účet nebo je třeba řešit to soudní cestou?

Dobrý den, měla bych prosím dotaz. Už jsem se pokoušela zjistit co se dalo, snad mi budete moci poradit. V roce 2008 mi byl zablokován účet exekutorem. Už dva roky jsem v insolvenci a účet není stále odblokován, na Vaši radu zajít s usnesením o povolení oddlužení jsem zašla na pobočku, snad už se podaří účet odblokovat, to už se řeší. Dále když jsem chtěla před léty účet zrušit, tak to prý díky blokaci účtu nešlo a na účtu vznikl dluh 200 Kč (měsíčně za vedení účtu). K dotazu - zruší mi banka účet když tam bude dluh za vedení účtu po celé ty roky? Nebo budu muset řešit zrušení soudní cestou? Banka se o dluh, který vzniká totiž insolvenčnímu správci, nepřihlásila, aby byl také uhrazen. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

probíhající insolvence nemá na blokaci účtu žádný vliv. Účet Vám totiž zablokoval exekutor a insolvenci řeší insolvenční správce. Během insolvence je vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekutor Vám z účtu nemůže strhnout peníze, ale může Vám účet nadále blokovat. K ukončení exekuce (a odblokování účtu) dojde až po zdárném dokončení insolvence.

Ohledně dluhu na účtu, který vznikl kumulací poplatků za vedení účtu. Zdárně dokončenou insolvencí Vám bude prominut pouze dluh k datu zahájení insolvence. V průběhu insolvence dluh na účtu pravděpodobně dále rostl - ten budete muset uhradit.