Nepřihlášený věřitel vyhrožuje, že dostane peníze jinak. Co teď?

Dobry den, zacal jsem platit insolvenci dle splatkoveho kalendare. Mam 4 veritele a jeden se neprihlasil. Nyni mi ten neprihlaseny veritel volal a pod vyhruzkami po mne chce dluznou castku 63 000 Kc. Ptal jsem se proc se neprihlasil na soudu a bylo mi odpovezeno, ze na to maji jine páky a penize ode mne dostanou a ze se mi to libit nebude. Podotykam ze se jedna o nebankovni spolecnost. Nevim co mam udelat a take se bojim. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

takovéto vyhrožování je zcela nepřípustné, nebankovní poskytovatel úvěrů se tím dopouští trestného činu. Vše nahlaste Policii ČR a též podejte podnět dohledovému orgánu nad finančními institucemi (ČNB). Určitě nic neplaťte - tím byste naopak Vy porušil podmínky insolvence, kdy nesmíte zvýhodňovat vybraného věřitele.