Jak požádat o snížení splátky insolvence a zvládnout život v drahotě?

Dobrý den, jsem v insolvenci necelý rok. Žiji s přítelkyní, která pobírá invalidní důchod 6 000 Kč. Já mám výdělek skoro 24 000 Kč, nájemné činí 17 500 Kč v pronajatém bytě. Chci se zeptat, jestli je možné si zažádat o snížení splátky insolvence. Přemýšlím nad tím, jestli člověk vůbec přežije při dnešní drahotě a jestli v současné době není lepší být v exekuci, kdy při exekuci zůstane po srážce více peněz. Vím že se dostanu zase do kolotoče v úrocích atd. Ale nevidím jiné východisko.

Dobrý den,

o snížení srážek žádat nelze (výpočet je daný zákonem bez možnosti odchylek). Důrazně doporučuji zatnout zuby a insolvenci (3-5 let) vydržet (třeba na levnější ubytovně místo nájmu). Zbavíte se tím všech dluhů a dostanete šanci na nový začátek. Návrat do exekucí by Vám třeba měsíčně přilepšil o pár korun, ale pokazil byste si tím celý život - to se opravdu nevyplatí.