Jak ovlivní brigáda výši mého příjmu v insolvenci? A co se stane, když zaplatím místo 30% jen 29% dluhu po 5 letech?

Dobry den, jsem od 2/2019 v insolvenci. Dluh cinil 1 090 237,58 Kc. Cisty prijem mam 17 500 Kc, od 1.7. mi zustane 11 016 Kc. A chci se zeptat, kdyz bych chtel nejakou brigadu, vse musim hlasit a castka se vypocte z celeho mesice, ze? Jestli to tak je, brigada se nejspis nevyplati. A jeste jeden dotaz. Po 5 letech, kdyby nahodou bylo zaplaceno ne 30%, ale 29%, jak se to pak resi? Dekuji.

Dobrý den,

nezabavitelné minimum se počítá s celkového měsíčního příjmu (výplata ze současného zaměstnání a příjem z brigády). Dle počtu vyživovaných osob se Vám vyplatí pracovat až do celkového příjmu cca 26-32 000 Kč (dále by už šlo vše na insolvenci).

Pokud nesplníte podmínky insolvence (nesplatíte min. 30%), bude osobní bankrot ukončen neúspěšně a zbylé dluhy Vám nebudou prominuty.