Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #11849, Nemovitost, dědictví a insolvence

Nemovitost, dědictví a insolvence, Reality

Sjednejte si hypotéku online
20.11.2020 Reality

Dobrý den, s mou sestrou budeme společně dědit byt. Sestra je v insolvenci a navíc v bytu bydlí. Byly jsme dohodnuté, že byt si ponechá a mě vyplatí. Jenže když byt společně zdědíme a ona má insolvenci, znamená to, že o byt přijde? A já přijdu taky o svůj podíl? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

v rámci dědického řízení připadne každému podíl na nemovitosti dle výše jeho dědického podílu. Zatímco Vy budeme moci nakládat se svým podílem zcela libovolně (budete moci svůj podíl prodat či si ho ponechat), sestra bude v nakládání se svým podílem značně omezena. Je možné, že ins. správce její podíl prodá a peníze použije na umoření dluhů. Vy každopádně o svůj podíl nepřijdete. Určitě se ale nenaplní scénář, že Váš podíl odkoupí sestra. Jednak na to nebude mít peníze (v insolvenci ji nikdo nepůjčí) a za druhé by po získání Vašeho podílu na nemovitosti přišla i o tento majetek.