Přerušení insolvence, Exekuce a insolvence

Dobry den, insolvenci mam schvalenou od zari, prvni splatka v rijnu. Je mozne zadat odklad na rok? Cekame miminko, zena je ve 4. mesici a jiz nesmi pracovat. Ma vyrez plotenky. Jde tedy na pracovni urad a jako OSVC nema narok na penize. Je tedy mozne pozadat o odklad na ten rok a zacit splacet az za rok, kdy se zena po porodu vrati ke sve praci? Ted bych z penez co dostavam (14 680 Kč) nic neporidil.

Dobrý den,

od odklad insolvence až na 12 měsíců požádat můžete, nicméně žádat o toto pouhý měsíc po započetí splácení může působit u soudu zvláštně. Pokud přítelkyně nemůže pracovat, nemá smysl se hlásit na Úřadu práce, který může registrovat jen práceschopné jedince. Úraz či jiná zdravotní komplikace neumožňující pracovat je spíše dle svého charakteru na nemocenskou či invalidní důchod.