Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9182, Právní spor o uhrazení dluhu v insolvenci

Právní spor o uhrazení dluhu v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím o informaci, na který soud se mám obrátit se žalobou o nesplnění podmínek oddlužení ze strany Krajského soudu, kdy jsem ihned po přezkumném řízení věděla, že samosoudce v žádném případě nemůže uhradit 100% pohledávek, jak prezentoval, že pouze prodejem majetku toto splní. K soudu jsem dvakrát podávala přípis, že kategoricky odmítám jakékoliv odpuštění pohledávek, které soud bohužel prodejem nezajistil ač tak odsouhlasil s věřitelem. Třikrát jsem podávala žalobu ke Krajskému soudu o nedodržení uhrazení veškerých pohledávek. Všechny žaloby byly odmítnuty. Může samosoudce sám bez dlužníka rozhodovat o tom, že mu odpustí pohledávky, které se zavázal uhradit odpustí. Kdyby dlužník neuhradil co slíbil, to by asi soud rychlostí blesku rozprodal veškerý dlužníkův majetek. Prosím o odpověď, ke kterému soudu mohu podat žalobu proti zamítnutí uhrazení pohledávek dlužníkem, které Krajský soud prodejem nemovitosti bohužel nezajistil.

Dobrý den,

pravidla osobního bankrotu stanovuje insolvenční zákon, který soudci ponechává poměrně velký prostor pro řešení úhrady pohledávek a prominutí dluhů (soudce např. posuzuje, jak moc se dlužník v insolvenci "snažil"). Pokud se způsobem řešení insolvence nesouhlasíte, doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc a o sepsání další žaloby se poradit s právníkem, který přezkoumá vaše 3 zamítnuté žaloby, lhůty pro odvolání a možné opravné prostředky.