Můžu žádat o přídavek na dítě při insolvenci a příjmu nižším než životní minimum?

Dobrý den, prosím, zajímalo by mě, zda si můžu zažádat o přídavek na dítě, když můj čistý příjem převyšuje životní minimum ale tím, že jsem v insolvenci, tak je můj příjem o hodně nižší. Bohužel ale předpokládám, že insolvence nikoho nezajímá a tak nemám nárok. Jak to tedy prosím je? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u většiny dávek se uvažuje váš čistý příjem (resp. čistý příjem domácnosti) před provedením ins. srážek. Peníze sražené na insolvenci jsou také vaše - jen s nimi nuceně splácíte své dluhy.