Jak probíhá splácení závazků při žádosti o oddlužení?

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jak probíhá splácení závazků ve chvíli, kdy jsem zažádal o oddlužení, které se bude teprve schvalovat. Znamená to, že dokud nebude žádost schválená, platí se závazky stejně jako doposud? Děkuji za odpověď. Jde mi o to, že schválení trvá 3-6 měsíců. Tato doba by mohla být v naší situaci kamenem úrazu. Nemáme žádné exekuce, vše řádně platíme. Ale představa že dřív než za šest měsíců se nebude nic dít je děsivá. Vlastně jednoduchá otázka - jestli se placení třeba nějakým způsobem nepozastavuje. Děkuji za případnou odpověď a přeji hezký večer.

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o oddlužení nikoliv můžete ale přímo musíte přestat splácet všechny své závazky, neboť byste se tím dopouštěl zvýhodňování vybraných věřitelů.