Jak získat hypotéku po ukončení insolvenčního řízení?

Sjednejte si hypotéku online
16.12.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, před třemi lety jsem ukončil insolvenční řízení, tedy byl jsem oficiálně oddlužen. Nyní bychom si rádi se ženou pořídili vlastní bydlení. Navíc poslední dva roky podnikám. Nikde nic nedlužíme. Na cca polovinu nemovitosti máme v hotovosti z jiných zdrojů. Cena nemovitosti činní 6,2 mil. Kč. Jaká je reálná možnost, že nám banka půjčí zbytek z ceny i přes to, že jsem byl veden, nebo jsem veden v insolvenčním rejstříku? PS: žena nikdy nic nedlužila.

Dobrý den,

3-4 roky je právě ta hranice, od kdy jsou banky více ochotné klientům s negativními záznamy v registrech opět půjčovat. Konkrétní podmínky (a zda vůbec banka hypotéku poskytne) závisí na bonitě žadatele. Ve Vašem případě je kladem nízké LTV (50%). Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky. Vše s Vámi probereme a pokusíme se doporučit nejvhodnější řešení.