Jak postupovat, pokud nemohu splácet?

Pokračování dotazu č. 19192: Dobrý den, děkuji za informaci. Mohu poprosit jak s tímto dále nakládat, resp. jak s takovými zprávami dále pracovat, jak reagovat? Protože mi obdobné zprávy chodí i z jiných společností. Například u níže uvedené mám úvěr od července a obdržel jsem toto a navíc už volají i do mé práce. Pane xy, neevidujeme, abyste nám hlásil změnu zdroje příjmu nebo výši Vašeho příjmu a to je dle VOP Vaší povinností. Dle našich informací stále pracujete a máte příjem. Při žádosti o registraci a půjčku jste potvrdil a prohlásil, že neplánujete vstoupit do insolvence, že jste si vědom svých příjmů, výdajů a své schopnosti splácet úvěr. Proto nedoporučujeme dluh řešit přes insolvenci, vzhledem k tomu, že v takovém případě budeme nuceni stejně jako ostatní věřitelé předat Vaše jednání na prošetření na PČR, zda nejde o úvěrový podvod, zda jste nezamlčel nějaké informace a neudělal to schválně. Pouze Vás upozorňujeme na důsledky Vašeho jednání a věříme, že tomu chcete předejít. Pokud dnes nemáte na vyplacení celé dlužné částky 6 655 Kč, máte možnost dle VOP lhůtu prodloužit a to úhradou 1 155 Kč a budete mít dalších 30 dní na vyplacení dluhu. Nebo lze domluvit i splátkový kalendář a rozdělit dluh na 2 nebo 3 měsíce a postupně splatit. Dnes je nutné uhradit buď poplatek pro prodloužení, nebo pokud nemáte, nějakou menší částku. Může to být i 500-700 Kč pro snížení dluhu do ČSOB 3994444399/0300 a dohodneme se na doplacení zbytku.

Co dělat když nemohu platit?

Dobrý den,

doporučuji podobné zprávy ignorovat. Nebankovní společnost si evidentně neověřila vaši bonitu a půjčila Vám další peníze, přestože jste byl evidentně předlužen. Tímto svým jednáním porušila Zákon o spotřebitelském úvěru.