Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16340, Zvýší se nezabavitelná částka?

Zvýší se nezabavitelná částka?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chci se zeptat, bude se zvedat nezabavitelna částka? Neustále se zdražuje a i za elektřinu budu teď už platit 3 800 Kč a příspěvek na bydlení nedostanu žádný (počítá se plat před insolvencí).

Dobrý den,

nezabavitelné minimum se bude zvyšovat o nižší stokoruny z důvodu růstu normativních nákladů na bydlení. Běžná domácnost z panelákového 3+1 platila za elektřinu při spotřebě 1,5 MWh doposud cca 600 Kč měsíčně a nově po zdražování to bude cca 800 Kč. Pokud někdo bydlí v rodinném domku a elektřinou i topí a vaří, může mít samozřejmě náklady v řádu tisíců korun. Nezabavitelné minimum v insolvenci ale neslouží k pokrytí nákladů na pohodlný život např. v RD. Jde o naprosté minimum, pomocí kterého přežijete v menším bytě.