Jaký je výpočet fixní splátky 20 000 Kč na 5 let pro dluh ve výši 1,5 milionu Kč?

Dobry den, staci pri prezkumnem jednani rict, ze bych chtela poprosit soud s fixni splatkou 20 000 Kc na 5 let? Celkovy dluh je 1,5 mil. Kc.

Dobrý den,

prosba o fixní splátky se zmiňuje již v žádosti o oddlužení (a soud ji nemusí vyhovět). Nezapomeňte, že fixní splátky mohou být velmi rizikové - v případě poklesu příjmu nemusíte být nadále schopna splácet 20 000 Kč. Naproti tomu variabilní splátky Vás proti poklesu příjmu chrání (s klesajícím příjem klesají i srážky).