Jak dlouho budu splácet dluh 20 tisíc korun?

Dobrý den, prosím o radu. Mám před sebou přezkumné jednání. Ze dvou věřitelů se mi přihlásil jen jeden, u něj mám dluh 20 tisíc. Tím pádem mi ins. správce sdělil, že se bude řešit jen tento věřitel, druhý padá. Byla mi deponována mzda. Od prosince zhruba po 4 tisících do dnešního dne. A tak by mě prosím zajímalo, jak je to dané, že tento dluh 20 tisíc prý budu splácet ještě 15 měsíců. Nějak tomu nerozumím. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po schválení oddlužení bude deponovaná mzda u zaměstnavatele (5 měsíců x 4 000 Kč) zaslána insolvenčnímu správci, tedy vaše insolvence bude pravděpodobně ukončena velmi brzy po svém zahájení, neboť celý přihlášený dluh (20 000 Kč) bude uhrazen. Pokud by tato částka na úhradu dluhu a nákladů insolvenčního řízení nestačila, budete zbytek dále splácet měsíčními srážkami zde mzdy do plného uhrazení dluhu nebo uplynutí 5 let (případně 3 let při úhradě min. 60% dluhu).