Soudní povolení na změnu splátek kvůli otehotnění a zajištění rodiny

Dobry den, mam od zari schvalenou insolvenci s prvni platbou od rijna a potrebuji se zeptat. S pritelkyni se nam po 5 letech snazeni podarilo miminko a pritelkyne je nyni na konci tretiho mesice. Dovedeli jsme se to pred tydnem. Mohl bych soud poprosit o rok a pul fixni splatku 10 000 Kc z duvodu otehotneni partnerky, jelikoz se musime prestehovat do vetsiho a koupit vybavicku atd? A navic nez se zena vrati do prace, tak budu zivitelem rodiny. Myslite, ze by mi soud mohl vyhovet? A co k tomu potrebuji?

Dobrý den,

o fixní režim splátek se žádá před schválení insolvence a rozhoduje o něm soud. Narození dalšího potomka řeší variabilní režim ins. srážek, neboť se Vám s růstem počtu vyživovaných osob automaticky zvýší nezabavitelné minimum. Výbavičku pro první dítě seženete do 20 000 Kč, na což byste měli ve dvou za 6 měsíců ušetřit. Stěhování do většího doporučuji důkladně zvážit, neboť to může být finančně náročnější a mimo vaše současné možnosti. Žít v 1kk s novorozencem samozřejmě není pohodlné, ale bydlí tak zejména v Praze nemálo rodin, neboť na více nemají. Klíčovým aspektem na cestě z osobního bankrotu je přizpůsobení výdajů svým příjmům. I s nižšími příjmy (rodičovská + nezabavitelné minimum v insolvenci) lze prožít radostné první roky života dítěte. Jen budete muset dělat více kompromisů.