Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11299, Insolvence a fixní splátka

Insolvence a fixní splátka, Exekuce a insolvence

A

Dobry den, mam od zari schvalenou insolvenci s prvni platbou od rijna a potrebuji se zeptat. S pritelkyni se nam po 5 letech snazeni podarilo miminko a pritelkyne je nyni na konci tretiho mesice. Dovedeli jsme se to pred tydnem. Mohl bych soud poprosit o rok a pul fixni splatku 10 000 Kc z duvodu otehotneni partnerky, jelikoz se musime prestehovat do vetsiho a koupit vybavicku atd? A navic nez se zena vrati do prace, tak budu zivitelem rodiny. Myslite, ze by mi soud mohl vyhovet? A co k tomu potrebuji?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

o fixní režim splátek se žádá před schválení insolvence a rozhoduje o něm soud. Narození dalšího potomka řeší variabilní režim ins. srážek, neboť se Vám s růstem počtu vyživovaných osob automaticky zvýší nezabavitelné minimum. Výbavičku pro první dítě seženete do 20 000 Kč, na což byste měli ve dvou za 6 měsíců ušetřit. Stěhování do většího doporučuji důkladně zvážit, neboť to může být finančně náročnější a mimo vaše současné možnosti. Žít v 1kk s novorozencem samozřejmě není pohodlné, ale bydlí tak zejména v Praze nemálo rodin, neboť na více nemají. Klíčovým aspektem na cestě z osobního bankrotu je přizpůsobení výdajů svým příjmům. I s nižšími příjmy (rodičovská + nezabavitelné minimum v insolvenci) lze prožít radostné první roky života dítěte. Jen budete muset dělat více kompromisů.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

1.12.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Výměna střechy, nová kuchyň nebo celková oprava domu. To jsou jen některé práce, se kterými vám pomůže hypotéka na rekonstrukci domu nebo bytu. Získáte díky ní dost peněz na potřebné úpravy

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

30.11.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zabránit tomu, aby vám exekutoři zabavili i to, na co nemají nárok. Přesně to má za úkol nový chráněný účet. Návrh na jeho vytvoření nedávno schválila poslanecká sněmovna a nyní ji bude řešit senát. Pokud tato novela exekučních předpisů projde, nebudou se už dlužníci bát, že přijdou o nezabavitelné minimum.

Hypotéka vs. úvěr: jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je výhodnější

Hypotéka vs. úvěr: jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je výhodnější

27.11.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéka vs. hypoúvěr a další úvěry. Tak vypadá „věčný” souboj o to, jak co nejvýhodněji získat peníze na nákup, stavbu nebo rekonstrukci vlastního bydlení. Mezi hypotékou a úvěrem je přitom několik zásadních rozdílů. Podívejte se na ně a zjistěte, jaká půjčka se vám víc vyplatí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

VK

#11994, Hypotéka na pozemek bez příjezdové cesty, Hypoteční poradna, 3.12.2020

Dobrý den, uvažujeme o koupi stavebního pozemku, ke kterému vede příjezdová cesta, která je vlastněna ze dvou třetin obcí a jednou třetinou patří majiteli, který je nejspíše po smrti, ale je neidentifikovatelný (s největší pravděpodobností zahynul za války) resp. tento majitel má na cestě věcné břemeno. Jaké problémy by z koupě takového pozemku mohly vyplynout? Jak se k takovéto situaci může postavit banka, pokud zažádáme o hypotéku? Děkuji.

Dobrý den, vlastní-li přístupovou cestu ze 66% obec a jedná-li se o veřejnou komunikaci, pak by s hypotékou problém byt neměl. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a případně zajistí posouzení odhadcem nemovitostí.

#11993, Hledám číslo účtu, Běžný účet, 3.12.2020

Dobrý den, nemohu nalézt účet mojí vnučky Dominiky. Můžete mi pomoci?

Dobrý den, číslo účtu Vám sdělí Vaše vnučka Dominika (banky ani jiné instituce Vám tyto informace v rámci zachování bankovního tajemství poskytnout nemohou).

J

#11992, Exekuce, blokace účtu a chráněný účet, Běžný účet, 3.12.2020

Dobry den, chtel bych se zeptat, z jakeho duvodu exekutori blokuji ucty (a to jeste v nouzovym stavu) dluznikum, kdyz jim je dluh strhavan ze mzdy? Exekutor vlastne toho dluznika vyhodi z prace, protoze dnes se uz skoro nedava mzda hotove a ten dluznik musi z te prace odejit, protoze mu nema jak uctarna zasilat penize. Me by zajimalo co tim vlastne exekutor sleduje. Dekuji

Dobrý den, exekutoři se tímto pravděpodobně snaží znepříjemnit dlužníkům život a motivovat je k rychlejšímu splácení (čím dříve splatíte dluh, tím dříve budete moci zase normálně fungovat). Řešení tohoto nešvaru představuje chráněný účet, o kterém Parlament nyní jedná. Půjde-li vše dobře, budete mít možnost si zřídit nedoknutelný chráněný účet již v polovině příštího roku.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR