Jak se bránit proti uchovávání informací o insolvenci bankami?

Dobrý den, po insolvenci se záznam v insolvenčním rejstříku znepřístupní veřejnosti po 5ti letech. V NRKI a BRKI po 4 letech. Tudíž po těch 5ti letech by na mě mělo být pohlíženo, jako kdybych insolvenci nikdy neměl. Dozvěděl jsem se ale podstatnou informaci, že banky mají svoje interní systémy, kde tyto informace uchovávají. Je možné se proti tomuto nějak bránit? Napadlo mě třeba odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů? Děkuji Vám předem za odpověď. Hezký den

Dobrý den,

nemůžete mít za zlé věřitelům, že si vedou informace o problémových dlužnících. Pokud byste Vy půjčoval peníze cizím lidem, také byste se o nich snažil získat maximum možných informací, včetně úvěrové historie, exekucí a insolvencí. Důkladnou lustraci žadatelů o úvěr po bankách žádá Zákon o spotřebitelském úvěru. Bránit se proti tomuto soudní cestou a poukazovat na práva dlužníků nemá šanci na úspěch. Pokud to jen trochu půjde, banky Vám rády peníze půjčí (peníze se půjčují i klientům s prodělanou insolvencí).