Co se stane s nemovitostí v případě, že insolvence skončí před podepsáním kupní smlouvy?

Dobrý den, za dva měsíce mi končí insolvence. V tuto chvíli mám zaplaceno víc jak 30%. V dědictví jsem nabyla nemovitost, kterou se insolvenční správce snaží prodat. Nemovitost byla nabídnuta přes realitní kancelář a přišla první nabídka. Vše ale dlouho trvá. Jak se bude postupovat v případě, že insolvence skončí v dané lhůtě a nebude ještě podepsána kupní smlouva? Soud mi tuto nemovitost vrátí a já jí budu moci případně prodat? Nebo zůstane u insolvenčního správce a ten se jí bude i nadále snažit prodat, i přes to že bude vydané rozhodnutí o oddlužení? Nebo nebude vydané rozhodnutí dokud nebude nemovitost prodána? Zájemce se nemůže dohodnout s ostatními vlastníky a odkupu jejich části, mám obavy, že od koupi odstoupí.

Dobrý den,

insolvence automaticky nekončí datem poslední splátky. Ins. správce musí soudu podat zprávu o vašem oddlužení (plnění podmínek) a návrh na ukončení insolvence a prominutí dluhů. Teprve po soudním rozhodnutí o ukončení insolvence a prominutí dluhů bude celé oddlužení ukončeno. Pokud se nemovitost do tohoto data neprodá, vrátí se Vám a budete s ní moci naložit dle svého uvážení.