Manžel a dítě, srážky ze stravenek a insolvence - výpočet srážek zaměstnavatelem bez zvýšení nezabavitelné částky kvůli zvýšení normativních nákladů na bydlení

Dobrý den, pracuji pro jeden z největších obchodních řetězců v ČR. Za leden jsem měla čistý příjem 19 252 Kč. Na účet mi přišlo 14 918 Kč - jako srážky jsou uvedeny stravenky 460 Kč a insolvence 3 938 Kč. Mám manžela a jedno dítě. Dle kalkulačky na justice.cz by mi mělo z výplaty zbýt o cca 1 000 Kč více. Domnívám se, že výpočet srážek zaměstnavatel provedl "bez zvýšení nezabavitelné částky kvůli zvýšení normativních nákladů na bydlení". Je toto navýšení platné od 1.1. 2022? Prosím jak je to správné? Nechce se mi věřit, že by takto velká společnost měla ve srážkách takovouto zásadní chybu. Děkuji

Dobrý den,

z příjmu 19 252 Kč by Vám při dvou vyživovacích povinnostech (manžel, dítě) mělo zůstat 16 248 Kč. Pokud Vám přišlo méně, domáhejte se nápravy u mzdové účtárny vašeho zaměstnavatele.