Jak spočítat čistou mzdu a odstupné z pracovního poměru?

Dobrý den, prosím Vás, je to takhle v pořádku co mi spočítala mzdová účetní z práce? Já jsem myslel právě podle insolvenční kalkulačky, že by mi mělo zbýt více podle té čisté mzdy co jsem zadal do kalkulačky

Dobrý den, Průměr pro výpočet odstupného je 235,18 Kč hrubého /máte uvedeno nahoře v simulaci pásky). Odstupné už se měnit nebude. Z odstupného se nesráží soc. ani zdrav., ale daň ano. Čistá mzda před odečtením srážky pro insolvenci je 216 057 Kč, děleno 6 = 36 009 Kč čistého na měsíc. Po odečtení srážky 132 876 Kč zbývá k výplatě 83 181 Kč, což děleno 6 odpovídá 13 863 Kč –zákonem daná částka nezabavitelného minima na měsíc je 13 638 Kč. Do výpočtu zasahují ještě splátka půjčky, pohledávka z předchozího měsíce a přeplatek na RZD. Počítejte, že cca takto Vaše mzda bude vypadat. Jediné co se může ještě změnit je např. příplatky odměny prémie srážky za stravenky apod. Mzdy se účtují 5.tý pracovní den v měsíci. Poté obdržíte oficiální výplatní pásku.

Děkuji mockrát

Dobrý den,

z čistého příjmu 36 009 Kč by Vám bez vyživovaných osob mělo zbýt 21 095 Kč. Neznám však ostatní detaily, o kterých Vám píše mzdová účtárna. Doporučuji vše případně ještě jednou ověřit přímo s vaší mzdovou účtárnou (oni mají všechny potřebné info pro správný výpočet vaší mzdy, já nikoliv).