Insolvence schválena, ale věřitelé neustále vymáhají splacení úvěru – Je to v pořádku?

Dobrý den, jsem v insolvenci (již schváleno oddlužení cca před měsícem) a od některých věřitelů/společností stále i přes upozornění že jsem v insolvenci chodí smsky a emaily o tom, jak mám splatit úvěr. Dokonce se tato částka navyšuje. Mají na to právo? Děkuji

Dobrý den,

věřitelé se z Vás takto snaží dostat peníze mimo insolvenci, přestože by tak činit neměli (není to však nelegální). Vy každopádně mimo insolvenci nikomu nic platit nesmíte. Doporučuji tyto výzvy ignorovat.