Jak požádat o prominutí zbylých dluhů po tříleté insolvenci a koho kontaktovat podle novely 2019?

Kdy a jakým způsobem požádat o prominutí zbylých dluhů při tříleté insolvenci manželů a koho žádat po novele 2019? (při splnění 60% samozřejmě) Je potřeba s nějakým předstihem před uplynutím 3-leté doby a s jakým? Děkuji

Dobrý den,

novela insolvenčního zákona zavádějící rychlejší oddlužení za 3 roky při splacení 60% dluhů se týká jen nově započatých řízení po 1/6/2019 (pokud jste požádal o oddlužení dříve, rychlejší varianta se Vás bohužel netýká). Informace o plnění oddlužení podává soudu váš insolvenční správce, který taktéž iniciuje ukončení a prominutí zbylých dluhů.