Daňový bonus na dítě při insolvenci - musím ho odevzdat správci?

Dobrý den, prosím o odpověď. Jsem v insolvenci a v minulém zaměstnání jsem měla každý měsíc tu daňovou slevu na dítě k výplatě. Před necelým rokem jsem změnila zaměstnání a nyní to mám tak, že mi paní účetní říkala, že v březnu mi to budou vracet v tom ročním zúčtování. Prosím - tuhle částku musím odevzdat správci nebo tahle je nepostižitelná, když se jedná o daňový bonus na dítě? Nebo se to bere jako dar a já musím vše odevzdat správci? Vím že jakmile mám odměny v zaměstnání, správce si strhává jen 60% a zbytek mi nechává. Jak je to prosím tady u toho? Děkuji moc

Dobrý den,

mnohem lepší je podepsat Prohlášení poplatníka a čerpat daňovou slevu na děti v průběhu roku. Obecně je nepostižitelný daňový bonus (daňové slevy ano).