Jak zjistit nezabavitelnou částku při insolvenci a kolik můžeme splatit?

Dobrý den, jak zjistím, kolik máme s manželem nezabavitelnou částku? Máme insolvenci a dle mých výpočtů zvládneme splatit do konce cca 97% dluhu. Nyní manžel marodi, před nemocenskou chodilo manželovi na účet 16 311 Kč za 8. měsíc, 15 830 Kč za 7. měsíc a nyní při marodění 14 316 Kč. Máme 1 dítě 1 a půl roku a jedno 6 let. Po dotazu v kanceláři našeho správce nám bylo sděleno, že částka není konstantní a vypovídají ji dle měsíčního příjmu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je to přesně tak, jak Vám sdělil váš insolvenční správce - nezabavitelné minimum není fixní a záleží na výši čistého příjmu a počtu vyživovaných osob. Čistý příjem může být každý měsíc rozdílný, a proto se liší i nezabavitelné minimum.