Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #20215, Pronájem bytu v insolvenci

Může mě vlastník odmítnout pronájem bytu kvůli blížící se ukončení insolvence?

Sjednejte si hypotéku online
1.1.2023 Reality

Dobrý den, v únoru 2024 mi bude ukončena insolvence, která začala v době manželství s bývalým manželem jako oddlužení manželů. Vše je řádně placeno,platba odchází ze mzdy a po stržení mi zůstává poměrně velká mzda plus po rozvodu mám alimenty. Nyní přítel se kterým jsem má 25 tis. hrubého ve smlouvě, já i přes vše mám více peněz v čistém po platbě než přítel a chceme pronájem bytu. Může mě vlastník odmítnout kvůli insolvenci, i když jsem téměř u konce? Děkuji za vysvětlení.

Dobrý den,

vlastník bytu si může zcela svobodně vybrat, komu svůj byt pronajme. Kvůli insolvenci Vás odmítnout může ale nemusí. Doložení vyšších příjmů ze zaměstnání, nájemní smlouva psaná na oba (Vás i přítele) a uhrazení kauce a prvního nájemného předem bude mít pozitivní dopad na případné neodmítnutí.