Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13571, Získáme hypotéku po insolvenci?

Jaká je šance na získání hypotéky po ukončení insolvence a jak dlouho po insolvenci je vhodné žádat o hypotéku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je v budoucnu šance na získání hypotéky po insolvenci. V insolvenci jsme byli já i manžel, oba jsme splatili 100% dluhu. Nyní máme dohromady příjmy cca 70 tis. měsíčně. Chtěli bychom si pořídit rodinný dům. Jaká je šance, že dosáhneme na hypotéku? A po jaké době od ukončení insolvence má smysl o hypotéku žádat? A mohlo by nám nějakým způsobem pomoci, že vlastníme chalupu? Děkuji

Dobrý den,

hypotéku získáte nejdříve za 3-5 let od data úspěšného ukončení insolvence. Pro získání úvěru je třeba splnit podmínky hypotéky. Banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy 10-20% bude třeba financovat z vlastních zdrojů (nebo dát bance do zástavy ještě jinou než kupovanou nemovitost - chata by Vám v tomto mohla pomoci, je-li trvale obyvatelná, zasíťovaná a s číslem popisným).