Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12488, Z čeho má invalida platit insolvenci?

Z čeho má invalida platit insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, je mi 52 let, uz rok splacim insolvenci. Nyni jsem byla na Uradu prace. Byla mi dana podpora, ve druhe pulce klesla na 4 000 Kc. Sekretarka mne rekla, ze dluzim insol. spravci, tudiz se ptam, pokud mohu pracovat na 4 az 6 hodin ze zdrav. duvodu, nevydelam vic jak 5-6 000 i kdybych chtela. Jak potom zabezpecil stat insolvenci pro tyto lidi? Preci nemuze insolvence pocitat s vysokymi vydelky pri nasich zdrav omezenich. Jak mam tedy prijit k penezum, abych mela plat zdraveho cloveka. Dekuji

Dobrý den,

máte-li vážná zdravotní omezení, která Vám neumožňují pracovat na plný úvazek, požádejte si o invalidní důchod. V insolvenci stačí splácet po dobu 5 let min. 2 200 Kč měsíčně a zbytek Vám bude následně prominut. Invalidní důchodci ve 2-3. stupni mohou navíc jednou za život požádat o kratší oddlužení na 3 roky. Libovolně vysokých dluhů se tak coby invalida můžete zbavit již během 3 let za lidových 79 200 Kč (věřitelé dostanou jen polovinu, tedy 39 600 Kč). Více slevit dlužníkům opravdu nejde.