Jak zúžení SJM ovlivní refinancování úvěru a je možné ho v budoucnu zrušit?

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.5.2022 Půjčka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, manžel chce refinancování úvěru, ale chtějí do toho dát i mě. Jenže já jsem v insolvenci. Jediná možnost je udělat zúžení SJM. Má otázka tedy zní - když se udělá to zúžení SJM u notáře, zda se to dá do budoucna i zrušit nebo už je to nenávratné. Děkuji

Dobrý den,

zúžení SJM může být pro vybrané právní akty či dočasné (lze později zrušit). V insolovenci Vám nikdo peníze nepůjčí (ani Vy jako dlužník na sebe nesmíte brát další závazky). Nezapomeňte, že  v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Vaše dluhy tak mohou věřitelé kdykoliv začít vymáhat exekučně po manželovi (který na rozdíl od Vás není chráněn insolvencí - proto se manželům doporučuje vstupovat do insolvence společně).