Jak ovlivní insolvenční žádost rodičů, kteří splácejí hypotéku na společný dům?

Sjednejte si hypotéku online
26.11.2022 Hypoteční poradna

Dobrý den, rodiče mi darovali půlku domu, který mají na hypotéku (kterou splácejí). Já bych teď chtěla padat žádost o insolveci. Otázka zní - nebude to problém, když je hypotéka na rodiče a oni ji řádně platí?

Dobrý den,

pokud je na darované nemovitosti zapsané zástavní právo, pak nebude možné nemovitost v rámci insolvence zpeněžit. Dlužník (rodiče) vaší insolvencí neporuší podmínky úvěrové smlouvy, banka nebude mít důvod hypotéku zesplatnit.