Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #21682, Úvěrový podvod a insolvence

Jak se bránit v případě podvodu a získat zpět své peníze?

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.7.2023 Půjčka

Dobrý den, jeden můj známý mne požádal o finanční pomoc. Poskytla jsem mu tedy finanční prostředky a v den vyhotovení směnky jsme na ní nechali ověřit známého podpis, kterým potvrzuje kdy a kde peníze vrátí. Směnka s penězi byly vydány a směnka byla potvrzena podpisem dne 18.3. 2022. A hned 23.3. 2022 podal známý insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení. Na to mne hned upozornil a že mi nic vracet nebude. Takže mne podvedl a ráda bych tento nepoctivý záměr či ba dokonce podvod řešila. Můžete mi poradit jak postupovat v takovém případě podvodu? Jak se případně domůžu svých práv a jak lze dotyčného podvodníka právně potrestat? Děkuji za odpověď a mějte hezký den. S pozdravem

Dobrý den,

tak to je přímo ukázkový případ úvěrového podvodu. Najměte si právníka a braňte se soudní cestou. Vyslovte taktéž nesouhlas s insolvencí z důvodu úvěrového podvodu. Soud v takovém případě žádost o oddlužení vašemu známému zamítne pro nepoctivý záměr. Ani jeden z kroků výše Vám však peníze pravděpodobně nevrátí (je-li dlužník bez peněz, není kde brát). Byť samozřejmě můžete dluh vymáhat exekučně. Půjčování peněz je velmi komplikovaná a riskantní disciplína, přenechte ji bankám.