Jaké jsou moje nároky na doplatek na bydlení a dětské příplatky v případě insolvence? A kolik mi zůstává na živobytí?

Dobry vecer, kdyz jsem v insolvenci od dubna 2020, mam narok na doplatek na bydleni a detske pridavky? A kolik by mi melo zustavat na zivobyti? Plat cisty 17 500 Kc a strhavaji mi v insolvenci 5 700 Kc mesicne. Zustava mi 11 800 Kc. Jsem samozivitelka. Dekuji

Dobrý den,

s příjmem 17 500 Kč a s jedním dítětem (1 vyživovaná osoba) činí nezabavitelné minimum 11 590 Kč (se dvěma dětmi by Vám zůstávalo 12 742 Kč). I v insolvenci můžete mít nárok na doplatek na bydlení či přídavky na děti, nicméně pro výpočet nároku na tyto dávky se uvažuje Váš čistý příjem před insolvenčními srážkami (17 500 Kč).