Jak se bude měnit částka, kterou musím zaplatit během oddlužení a může se zvýšit s vyššími příjmy?

Dobrý den, mám povoleno oddlužení, nyní běží lhůta k přihlášení pohledávek. Jsem na rodičovské dovolené, na které budu ještě 14 měsíců, nyní beru 7 333 Kč. S touto částkou mi bylo řečeno, že za 5 let zaplatím cca 135 000 Kč (nevím kolik bude přihlášená částka věřitelem, ale dluh je přes 1 mil Kč). Zajímá mne, zda ta částka kterou za 5 let musím zaplatit se může během oddlužení měnit podle výše příjmů nebo zůstává stejná. A v případě že nastoupím po rodičovské do zaměstnání kde se mi bude strhávat více peněz, tím pádem bych mohla splatit dříve? Děkuji

Dobrý den,

pro insolvenční řízení zahájená po 1/6/2019 již neplatí podmínka splatit během 5 let min. 30% dluhů, takže Vám do určité míry může být jedno, kdo jaké pohledávky přihlásí. Nicméně platí podmínka být schopen splácet měsíčně min. 2 200 Kč, což s příjmem 7 333 Kč a jednou vyživovanou osobou (dítě) nepůjde (z takto nízké částky nic srážet nelze).