Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14458, Potřebuji vymazat z insolvenčního rejstříku

Potřebuji vymazat z insolvenčního rejstříku, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Bude mi končit insolvence. Je možnost podat soudu návrh na výmaz z rejstříku dříve než po 5 letech? Jde o to, že mám doma v péči svoji mámu, která má velké problémy s chůzí a už teď musí několikrát do měsíce jezdit k doktorovi. A bylo mi řečeno, že můžu požádat o příspěvek na auto. Jenže než bych potřebný zbytek došetřil, trvalo by to několik měsíců, možná let. Proto bych chtěl vědět, zda soud přihlíží na každý případ individuálně nebo je nemožné aby mi vymazali rejstřík. Pozn. hraje i roli, pokud jsem za 5 let ins. neměl nejmenší problém se splácením? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

lhůta pro záznam v rejstříku insolvencí (5 let) je pevná a nelze ji za žádných okolností zkrátit. Nejde o Vás (byť jste v nelehké životní situaci) ale o potenciální věřitele. Pokud by Vám někdo v dalších letech půjčoval peníze, měl by vědět, že jste byl v insolvenci (aby správně posoudil všechna rizika). Budete se tak muset spokojit s levnějším autem.