Insolvence a darovací smlouva: Jak se bránit připočítání částky, kterou jsem nikdy nepřijala?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v květnu 2020 jsme sepsali darovací smlouvu z důvodu insolvence. V prosinci 2020 dárce darovací smlouvu zrušil. Insolvence byla schválena od ledna 2021. Nyní v květnu 2022 se se mnou spojili úřednice ohledně dávek, které pobírám - příspěvek na bydlení. A chtějí mi zpětně připočítat částku z darovací smlouvy do přijmu za období květen-prosinec 2020. I když insolvence začala až v lednu 2021, a tudíž jsem částku z darovací smlouvy vůbec nikdy nepřijala. Jak se můžu bránit? Vše jsem na úřadě vysvětlila a zrušení darovací smlouvy doložila.

Dobrý den,

Úřadu práce bude třeba prokázat, že jste žádné peníze z uzavřené darovací smlouvy nedostala.