Jak postupovat při problémech s insolvencí a nedostupností peněz z depozitu?

Dobrý den, chci se zeptat, byl na mě vyhlášen konkurz v r. 2010. Ins. srávce byl určen soudem - AB insolvence v.s.o, kde jsem předala veškeré účetní doklady a zpeněžila svůj majetek. Dcera byla po velmi vážné operaci srdce v mimotělním oběhu, kde došlo k porušení mozku. Následně měla diagnostikovanou epilepsii s četností 20-30 záchvatů denně. V r. 11/2016, jsem dostala komentář ke konkurzu, který byl v několika případech špatně vypracován a já osobně jsem podnikala do 5/2010. Ins. správce mi nezaslal do mých DS vyrozumění soudu, že konkurz pro nedostatek majetku je zrušen v r.2014. Z důvodu, že jsem neměla žádné zprávy, udělala jsem oddlužení, na základě právní poradny, dne 23.12.2019. V r. 3/2022, mi zaslal ins. správce ukončení konkurzu. V r. 2019 jsem vyhrála auto a za tři měsíce, kdy bylo v opravně, jsem ho již neviděla. Udělal jsem vynětí z majetkové podstaty, ale auto, jsem neviděla, které potřebuji pro dceru. Nový ins. správce neřeší peníze v depozitu, které tam má ukládat ČSSZ z prac. neschopnosti ani blokaci na mém účet ani strhávání peněz z mé neschopnosti z úřadu práce. Vždy mi tvrdí, že v depozitu nic není. Je možné mi v této věci poradit, jak mám postupovat? Prosím svou odpověď.

Dobrý den,

účet Vám velmi pravděpodobně zablokoval exekutor a ins. správce nemá povinnost řešit odblokování vašeho účtu. Dočasně deponované peníze spravuje plátce (zaměstnavatel, ČSSZ) a pokud v depozitu nic není, jde toto opět mimo ins.  správce. Máte-li pocit, že správce nepostupuje správně, můžete podat podnět soudu.