Insolvence a nemocenská, Exekuce a insolvence

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně své insolvence. Minulý rok jsem byl na nemocenské. Po té si žádal o prodloužení podpůrčí doby, avšak díky různým organizačním věcem plus tedy čekání na vyjádření se to posunulo až sem. Tudíž v příštích dnech čekám na vyplacení té podpůrčí doby. Avšak mám i výplatu. Je možné, že mi tohle insolvenční správce vezme, přestože jsem díky té nemocenské neměl v minulých měsících na které je ta podpůrčí doba rozhodnuta peníze, které bych měl z nemocenské? Když je to jakoby jen jednorázová dávka? Děkuji

Dobrý den,

nemocenská je obecně předmětem ins. srážek, doporučuji vše konzultovat přímo s Vaším ins. správcem. Pokud by Vám byly bývaly peníze vyplaceny po měsících, v každém měsíci by se na každou dávku uplatnila srážka.