Správce mi chce prodat byt, Exekuce a insolvence

Dobrý den, řešíme nyní s mojí babičkou jednání insolvenčního správce. Velmi nedávno byla babičce přiklepnuta insolvence, nyní odeslala první splátku a hned na to přišel dopis od samosoudce, že její být ve vlastnictví jde do dražby se souhlasem ins. správce. Součástí insolvence je totiž hypotéka, za kterou se tímto bytem ručí. Hypoteční banka nám už ale předtím řekla, že po nás nepožaduje prodani bytu a vyplacení dluhu. Hypoteka se pravidelně v daném termínu splácí. Je to tak napsáno i v usnesení, kterým je informace pro babičku, že byt jde do dražby. Sám ins. spravce ji do očí řekl, že všelijaká odvolání proti prodeji bytu jsou zbytečná a hned na to se stalo toto. Myslíte, že je možnost podání trestného oznámení nebo stížnosti na soud? Je velmi zřejmé, že tento ins. správce jednal s cílem vytěžit zisk z prodaného bytu, využil důvěru staré paní. Žádné oznámení, dokument o tom, že jde být do dražby nebyl poslán a ani osobní schůzka nebyla sjednána. Jediné co přišlo bylo usnesení, kde jíž byt je ve dražbě. V tom samém usnesení je i napsáno, že hypoteční banka tohleto nepožaduje. Tak jak je tohle možné? Má na to ins. správce právo? Předem moc děkuji za odpověď!

Dobrý den,

umoření dluhů v rámci insolvence se řeší splátkovým kalendářem a zpeněžením majetku. Úkolem ins. správce je umořit co nejvyšší část přihlášených pohledávek. O způsobu řešení insolvence rozhoduje soud na návrh ins. správce. Pokud ins. správce navrhl zpeněžení bytu a soud tento návrh schválil, je vše v pořádku. Dlužník v insolvenci musí počítat s tím, že o svůj majetek přijde (a být případně mile překvapen, pokud mu část majetku zůstane). Není proč podávat trestní oznámení.