Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14883, Insolvence a Covid odměna

Insolvence a Covid odměna, Exekuce a insolvence

PB

Dobry den, chtel bych se zeptat na covid odmeny. Jsem zamestnany v domove duchodcu, v cervnu jsme dostavali od statu mimoradne odmeny za praci v prvni linii. Insolvencni spravce mi ji zadrzuje, ze si o ne mam zazadat u insolvencniho soudu. Mam na ne narok nebo ne? V insolvenci jsem 3,5 roku. Dekuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

obecně dle platné legislativy je covid odměna postižitelná exekučními/insolvenčními srážkami. Existují ale i případy, kdy byla podána vylučovací žaloba a soud toto uznal (ponechal odměnu zaměstnancům). Můžete se tak zkusit domáhat obstavené covid odměny soudní cestou.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Vlastní bydlení? Bez hypotéky na něj dosáhnete za 56 let

Vlastní bydlení? Bez hypotéky na něj dosáhnete za 56 let

5.8.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Našetřit si na vlastní bydlení je rok od roku těžší. Zatímco na konci roku 2019 k tomu stačilo „jen” něco přes 118 průměrných měsíčních platů, na konci minulého roku už to bylo přes 130 platů. Doba spoření se tak o rok prodloužila. Vyplývá to z údajů, které nedávno zveřejnila Modrá pyramida.

Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

4.8.2021, Banka, Autor: Jan Budín

Jsou největší na českém trhu. Jedna má nejvíc klientů, druhá zase spravuje největší objem peněz. Řeč je o České spořitelně a Československé obchodní bance, které vedou pomyslný žebříček bank v České republice. Vyplývá to z posledních dat, které finanční instituce zveřejnily.

Úroky u hypoték rychle rostou. Za 5 měsíců o 0,2 procentního bodu

Úroky u hypoték rychle rostou. Za 5 měsíců o 0,2 procentního bodu

2.8.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Prudký nárůst. Tak vypadá v posledních měsících křivka, která ukazuje vývoj úrokových sazeb u hypoték. V červnu si je mohli lidé sjednat s průměrnou sazbou 2,13 %. Úroky se tak dostaly na úroveň, na které byly naposledy zhruba před rokem.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MH

#15002, Předčasné splacení hypotéky, Hypoteční poradna, 5.8.2021

Dobrý den, zažádal jsem si u České spořitelny o předčasné splacení hypotéky. Poslali mi rozepsanou částku co všechno zaplatím. Před třemi roky jsem si u nich půjčoval 2,6 mil. Kč a po skoro třech letech je zůstatek cca 2,586 mil. Kč. Další položka je poplatek za předčasné splacení 700 Kč. Ale další položce nerozumím. Je tam psaný řádný úrok ve výši 60 346 Kč. Nerozumím proč po mně chtějí platit tak vysoké úroky.

Dobrý den, při předčasném splacení hypotéky účtují některé banky pouze administrativní poplatek (např. 700 Kč) a jiné i další náklady. Doporučuji se banky dotázat, proč a za co přesně Vám účtuje poplatek 60 346 Kč. Následně bude možné posoudit, je-li tento poplatek v souladu se Zákonem o spotřebitelském úvěru a výkladem ČNB. 

MS

#15001, Opakovaná žádost o půjčku, Půjčka, 5.8.2021

Pokračování dotazu č. 14998: Dobrý den, v předchozím dotazu jsem bohužel uvedl chybně rok. Píšu jej proto znovu. V registrech mám stále dvě odvolané žádosti o úvěr z 6/2020. Bohužel mi to snižuje rating pro poskytnutí aktuálního úvěru. Prosím, kam se mohu obrátit, aby tyto dvě odvolané žádosti byly z registrů odstraněny? Někde jsem se dočetl, že nebývají v registrech déle než 12 měsíců a v tom mém tedy očividně "přesluhují". Děkuji

Dobrý den, stažené nebo zamítnuté žádosti o půjčky zůstávají v registrech obvykle 6 měsíců. O smazání tak můžete požádat příslušný registr. Banky mimo registrů zohledňují i své interní záznamy, tedy v případě žádosti o úvěr u stejné banky bude daná banka vědět, že Vám již jednou v minulosti žádost zamítla.

JH

#15000, Prodej bytu a daň z příjmu, Daně, 5.8.2021

Dobrý den, vážení, jak si správně vyložit část osvobozeni od daně z přímu v zákoně 586/1992 "§ 4 (1) a) Osvobození se nevztahuje na příjem z 2. budoucího prodeje těchto nemovitých věcí uskutečněného v době do 2 let od nabytí vlastnického práva k těmto nemovitým věcem? Znamená to, že v případě jakéhokoliv vlastnictí nemovitosti méně než 2 roky musím platit daň? I v případě, že tam už 10 let bydlím, ale taťka mi ho daroval před měsícem a já peníze použiji na nákup většího bytu? Děkuji. S pozdravem a přáním pěkného dne.

Dobrý den, ano, pokud nemovitost vlastníte méně než 2 roky, je třeba při prodeji zdanit zisk. V případě dědictví se do lhůty 2 let počítá i doba, po kterou nemovitost vlastnil zůstavitel, tedy podmínku pro osvobození splníte. Taktéž jste od placení daně osvobozen v případě, kdy peníze z prodeje použijete do 1 roku na řešení svých bytových potřeb. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 000 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR