Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13510, Hypotéka a vstup do insolvence

Hypotéka a vstup do insolvence, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám problém hradit dluhy cca 1 milion, ubyly příjmy a nemůžu už dále splácet, zvažuji insolvenci. Jak je to s hypotékou na byt? Je to jediný majetek který mám a ještě bych ho měl 25 let splácet a nechci o něj přijít.

Dobrý den,

banka je v pozici zajištěného věřitele, tedy po vstupu do insolvence bude rozhodovat nezávisle na ins. správci, jak s bytem v zástavě a vaší hypotékou naloží. Jsou 2 možnosti:

  • byt se prodá a z výtěžku se umoří zbytek hypotéky
  • banka Vám splácení hypotéky na 5 let přeruší a budete dále pokračovat po skončení insolvence (u Vás bohužel spíše nepravděpodobné, neboť jste teprve na začátku splácení/ještě Vám zbývá 25 let a dluh by Vám během insolvence dále rostl o úroky - celková hodnota dluhu by tak mohla převýšit po 5 letech hodnotu zástavy)
  • REKLAMA