Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #13574, Insolvence a nezabavitelné minimum

Jak se počítá strhávání z insolvence při variabilní složce mzdy?

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně insolvence. Jsem samoživitelka a pracuji jako operátorka ve Vodafone. Můj hrubý příjem činní 18 000 Kč. Tudíž to dělá 16 950 Kč čistého, protože uplatňuji slevu na dítě. Můj dotaz zní, kolik mi strhnou z insolvence a jak se to pak počítá, když mám i variabilní složku mzdy. Někdy se totiž může stát, že si vydělám z prodejů o pár tis. navíc. Dejme tomu například 3 000 Kč čistého, ale není to pokaždé, liší se to každý měsíc. Můžou mi to také strhnout? Děkuji.

Dobrý den,

z čistého příjmu 16 950 Kč Vám při jedné vyživované osobě (1 dítě, bez manžela) bude zůstávat 12 648 Kč (se 2 dětmi 14 398 Kč). Srážky nejsou fixní. Každý měsíc se Vám vypočítá nezabavitelné minimum z čistého příjmu včetně všech odměn. Např. z příjmu 19 950 Kč by Vám zůstávalo s jedním potomkem 13 648 Kč.