Jak se bránit v situaci, kdy přítel nevrací směnky po skončení insolvence?

Dobrý den, jsem v insolvenci, která mi nyní končí. Můj přítel vlastní několik směnek před insolvencí, které nepřihlásil. Za dobu 5 let dostal ode mne jak peníze v hotovosti, tak bankovním převodem a z prodaného společného domu velkou část mého vyplaceného podílu. Problém je v tom, že mi nedal ani jednu směnku zpět. Nyní chce po mně další velkou sumu, jinak všechny směnky prodá další osobě. Poraďte mi, co mám dělat. Děkuji

Dobrý den,

peníze předané v hotovosti se prokazují velmi špatně (pokud Vám nebyla směnka vrácena či aspoň nebylo vystaveno potvrzení o uhrazení dluhu). V insolvenci jste navíc neměla právo splácet směnky separátně, jednalo se o nepovolené zvýhodňování vybraného věřitele. Majitel směnek si měl dluh přihlásit do insolvence. Sečteno, podtrženo, vše špatně. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc.