Povolí mi soud insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem na rodičovské, mám exekuce (i z podnikání), před novelou jsem chtěla jít do oddlužení, ale jeden věřitel mi to zamítl, že se dostatečně nesnažím. Je to po novele (červen 2019) již možné? Mohla bych si přivydělávat jako odhadce nemovitostí (na to mám odborné vzdělání), ale bojím se, jestli si můžu udělat živnost. 1) před podáním insolvence - aby mi exekutor nevzal rodičovsky příspěvek, když bych zrovna nedělala žádný odhad a 2) po podání insolvence, jestli vůbec lze zařídit živnost. Jsem časově omezená, jelikož mám dítě s vrozenou vadou, ale oddlužit se chci. Nějaká rada, co by bylo pro mě výhodnější, abych se co nejdříve oddlužila? Děkuji.

Dobrý den,

věřitel Vám nemohl před novelou a namůže ani nyní po novele zamítnout oddlužení. Žádost o oddlužení se podává k soudu a soud žádosti vyhoví, pakliže jste měsíčně schopna splácet min. 2 200 Kč po dobu následujících 5 let a nesledujete oddlužením nepoctivý záměr (např. pokud by dluhy pocházely z úvěrového podvodu). Živnost si můžete zřídit kdykoliv. Od momentu podání žádosti o oddlužení je vykonavatelnost exekucí pozastavena.