Insolvence a rodičovský příspěvek: Co se děje se srážkami a co to znamená pro mé dluhy?

Dobrý den, od 06/2015 jsme v insolvenci. Během té doby jsem otěhotněla a nastoupila na rodičovskou, která mi je přiznána od 09/2019 a zjistila jsme nyní, že se mi z rodičovského příspěvku nic nesráží i když ho mám navýšeny na 15 500 Kč. Splátky už nepřišly 4 měsíce a úřad práce nemá žádný požadavek na srážky a správce mi zatím neodepsal. Jak to tedy vlastně je, abych neměla potíže? Insolvence mi končí 06/2020 - abych neměla dluh.

Dobrý den,

v rámci insolvence musíte splatit dle starých pravidel min. 30% dluhů, aby mohl být osobní bankrot úspěšně ukončen a ostatní dluhy prominuty. Doporučuji kontaktovat ins. správce a domluvit se na dalším postupu.