Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #18122, Nestíhám splácet úvěry

Nestíhám splácet úvěry, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
7.6.2022 Půjčka

Dobrý den, zajímalo by mě jak řešit situaci, kdy nestačím splácet úvěry. Mám několik nebankovních úvěrů a také jeden úvěr u mé banky. Vždycky všechno pravidelně splácím, nikdy jsem se neopozdil. Problém je ale v tom, že se pomalu dostávám do situace, ve které nebudu schopen vše splácet. Hlavně jde o to, že mám několik nevýhodných nebankovních úvěrů na vyšší částky. A ty když nemohu splatit, tak vždy zašlu částečnou platbu, ale tím se splatnost jen posune, třeba za půjčku 30 000 Kč se musí vrátit 37 tisíc. Jenže když je nemám, pak jen odložím splatnost poplatkem 7 000 Kč, ale částka se nijak ke splátce nepřičte, stále je stejná. Co můžu v této situaci dělat? Snažil jsem se u moji banky požádat o konsolidaci úvěrů, ale byla zamítnuta. Pokoušel jsem se půjčku vzít jinde, ale taky neúspěšně. Ne kvůli problémům s platbami, ale proto, že v registru mám už mnoho půjček a není tak jistá moje úvěryschopnost.

Dobrý den,

další peníze Vám nikdo nepůjčí, neboť jste již nyní předlužen (jak sám píšete, nejste schopen úvěry doplatit - pouze prodlužujete splatnost za cenu extrémně vysokých poplatků). Řešením by tak mohl být osobní bankrot, kdy by se Vám dluhy již dále neúročily a nejpozději za 3-5 let byste dostal šanci na nový začátek (co byste nestihl splatit, bylo by prominuto).