Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #13692, Mohu v insolvenci splatit jednu půjčku?

Mohu v insolvenci splatit jednu půjčku?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám návrh na insolvenci od dubna, půjčky jsou z data 2019, 2020 a jedna je ještě z března 2021. Mám obavy, že skrze to mi insolvenci neschválí. Lze se s tou společnosti domluvit tak, že mi rodina pomůže a z jiného účtu mi to doplatí během pár měsíců tak, aby se nepřihlásili k mé insolvenci? Mám obavy skrz tohle, že bude insolvence zamítnuta, děkuji.

Dobrý den,

během insolvence nemůžete takto bokem splatit dluhy jednomu vybranému věřiteli. Jednalo by se o zvýhodňování vybraného věřitele, čímž byste porušil podmínky insolvence a ta by Vám mohla být zrušena. Jinak máte pravdu, že nabrat si nebankovní půjčku těsně před podáním žádosti o oddlužení příliš poctivě nepůsobí.