Pokuta během insolvence: musím ji zaplatit nebo bude po mně požadována až po ukončení insolvence?

Dobry den, pokud dostanu pokutu behem insolvence, jsem povinen ji zaplatit nebo po mne bude narokovana az po ukonceni insolvence? Dekuji

Dobrý den,

pokutu (stejně jako jiné nové závazky vzniklé po datu vstupu do insolvence) musíte řádně a včas platit, jinak po Vás tyto nové dluhy mohou být vymáhány. Insolvence Vám dává šanci na nový začátek, ale kryje pouze dluhy vzniklé před datem vstupu do insolvence.